We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Evinizde kimin sözü geçiyor?

48 0 0
06.08.2019

Şuurlu Müslüman’ın evinde ne kadının ne erkeğin, ne gelinin ne de kaynananın sözü geçer, bu evlerde, “Sözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir. İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir.” (Zümer, 39/18) İlahi talimatı gereği, sadece Allah kelamı olan Kur’an’ın söz geçer.

Kur’an’ın sözünün geçtiği evler, “…Şehirde kavminiz için bazı evleri sığınak, karargâh ve merkez edinin, o evlerinizi de mescide dönüştürün, oralarda namazınıza devamlı ve kararlı olun…” (Yunus, 10/87) İlahi talimatı gereği, ümmetin dirilişinin başlayacağı, İslam devletinin temellerinin atıldığı, afiyet ve bereket içindeki karargâh evlerdir.

Kur’an’ın sözünün geçtiği evler, “Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun.” (Tahrim, 66/6) İlahi talimatı gereği, haramlara giden yolların kapatıldığı, internet, televizyon ve çevreyle ilgili nesilleri koruyucu her türlü tedbirin alındığı, farzların titizlikle yerine getirildiği ve ailece güzel ahlakın kuşanılıp bir cennet yolculuğunun........

© Milli Gazete