We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Böyle Bir Zamanda İmtihana Hazır mısınız?

41 0 0
07.02.2019

Kişiyi ailesi helak edecek, Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki; “Öyle bir zaman gelecek ki, kişinin helak olması, eşinin, anne-babasının ve çocuklarının elinden olacaktır. Onu fakirlikle ayıplarlar, gücünün üstünde tekliflerde bulunurlar, o da dinini kaybedecek işlere girer ve helak olur.” (Beyhakî)

Güvenilir dost ve helal para azalacak, Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki; “Öyle bir zaman gelecek ki o zaman şu üç şeyden daha kıymetli bir şey olmayacaktır: Helal para, cânı gönülden güvenilip, arkadaşlık yapılacak bir dost ve kendisiyle amel edilecek bir sünnet.” (Heysemî)

Dünya menfaati için din ve dava satılacak, Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki; “İnsanlar dinlerini küçük dünya menfaati karşılığı değiştiriverirler. İşte öyle zamanda dinlerinde sâbit kalabilenler ellerinde kor ateşi tutanlar gibidirler.” (Müslim)

Hainler sadık, sadıklar hain gibi görülecek, Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki; “Öyle bir zaman gelecek ki, doğru söyleyenler yalanlanacak, yalancılar ise doğrulanacak. Güvenilir kimseler hâin sayılacak, hâinlere güvenilecek. İnsanlardan şâhitlik etmeleri istenmediği hâlde şâhitlik........

© Milli Gazete