We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ülkü Ocakları’nın itibarına kıyılmamalıydı!

1 1 0
01.04.2019

Seçim sonrası ilk hafta yayımlanacak gazete için yazmak çok zor. Yazıyı Cuma gününden gönderiyoruz. Cuma akşamına kadar düzenleme yapılıyor ve akşamdan matbaaya gidiyor. Dolayısıyla seçim konusunda yazamazsınız. Bilinmezliği yazmak mümkün değil. Ne yazılırsa yazılsın sonuç yazılanları etkileyecek, seçimle ilgili değilse okunurluğu olmayacak diye düşünüyordum. Normalde kamuoyu dikkatini tamamen seçim sonuçlarına teksif edeceğinden başka konular da ilgisini çekmeyecekti. Dolayısıyla gazete yönetiminden bu hafta affımı istemiştim. Onlar da anlayış göstermişlerdi.

Rahat rahat oturuyordum ki internete bir haber düşmüş. Bir arkadaşımdan gelen mesaj ile haberdar oldum. Haberde, Çubuk’ta açık hava toplantısı yapan AKP Genel Başkanı, Ülkü Ocağı’nı ziyaret ediyordu. Resimler de çekilmişti.

Çubuk Ocağı’nı ziyaret eden de, hayatının her döneminde Türk milliyetçiliğine karşı çıkmış olan bir siyasetçi. Çok istikrarlı bir şekilde, “Kavmiyetçilik dinimizde yoktur. Biz ırkçılığa karşıyız.” diyerek milliyetçiliği ırkçılık kabul eden ve karşı çıkan bir fikrin sahibi. Bu düşüncelerini halen taşıdığına dair sözleri, bu seçim kampanyası döneminde de defalarca duyduk.

3 Kasım 2002’den bu yana takip edilen politikalar, atılan nutuklar ve icraat da hep bu yöndeydi. AKP Genel Başkanı’nın, 11 Ekim 2016 MHP Grup Toplantısı’na kadar, Ülkücüleri doğrudan hedef alan, Türk milliyetçiliğine doğrudan karşı çıkan ağır suçlayıcı sözleri hep duyuldu. Türk milliyetçiliği ayakları altındaydı(!) Son zamanlarda birkaç defa “Türk’üm ama Türkçü değilim” demişti. Ancak “tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak… Türk, Kürt, Çerkez, Laz hepimiz tek millet” söylemi mütemadiyen tekrar ediliyordu. İsimsiz millet… İsimsiz milletin isimsiz vatanı… İsimsiz milletin isimsiz devleti… İsimsiz milletin isimsiz bayrağı… Daha da önemlisi dilsiz millet… Bunları hatırlatanlara da hemen “Irkçılık yapmayın…” cevabını veriyordu…

Çubuk ziyareti ilk de değildi. AKP Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki de Ocak Genel........

© Milli Devlet