We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDP'nin ibresi

1 0 0
25.09.2021

Bu haftanın en çok tartışılan ve konuşulan konusu, hiç şüphe yok ki HDP'nin Kürt sorunundaki rolü ve muhataplığıdır.

CHP kanadından bugüne kadar duymadığımız şaşırtıcı bir açıklama geldi. Bu açıklamayı son dönem parti içindeki statükocu zihniyete rağmen, ezber bozarak yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Diyor ki Kılıçdaroğlu:"Devlet dediğiniz kurum, gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. İmralı meşru bir organ değil. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla çözebiliriz."

Kılıçdaroğlu bunu söyleyerek dibini görmediği kör kuyuya taş attı ve bunu takiben HDP içinden farklı sesler yükselmeye başladı. Bilindiği üzere, HDP kendi içindeki farklı fraksiyonları ıslah etmekle meşguldü. Türk solu, güvercinler, şahinler, muhafazakar Kürtler...

Kafası karışık HDP'de ibre, üç dinamik arasında dönüp durmakta:

-İmralı

-Kandil

-Demirtaş

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına ilk cevap Sezai Temelli'den geldi: "Kürt Sorunu'nun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına, bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP'dir ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı’dır."

Şimdi asıl soru şu; şu an parti genel başkanı........

© Milat


Get it on Google Play