We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Felaket tellalları

6 11 1
08.08.2021

Ülkemizin zor bir felaketle yüz yüze gelişinin üzerinden neredeyse 12 gün geçti. Yangın ilk nerede çıktı, nasıl çıktı, nasıl yayıldı henüz net bilgiler önümüzde değil. Birçok kesim şüpheli konumunda. Çoğu kontrol altına alınmış olsa da, 200’e yakın farklı mekân ve bölgede yangınlar yaşanıyor. Tek bir bölgede bir yangın çıkmadığını belirtmek istiyorum. Devlet iki yüz parçaya bölünmüş durumda.

Yangın sadece ormanlarda değil, yüreğimizde ve ciğerlerimizde…

Yanan her yer, vatanın paha biçilmez topraklarıdır. Canımızın parçası atalarımızın yadigârı, evlatlarımızın öz mirasıdır.

Panayır çığırtkanı misali her acımızdan sonra aynı naraları atan ve halkı zehirlemeye, devletine karşı kışkırtmaya, acıları körüklemeye, ateşe odun taşımaya çalışan muhalif yandaşlar, bulundukları konumun tapusunu almış gibi her zaman yerlerinde hazır ve nazırlar.

Şaşırmamak elde değil…

Bu kadar yargılayıcı ve iftiracı kesimlerin içine düştüğümüz her felaketten, acıdan beslendiklerini yaşadığımız yangın felaketlerinde de görüyoruz. Bunların Devletin kurumlarını hedef haline getirmeleri, günlerdir canla başla çalışan başta itfaiye görevlilerinin ve gönüllü insanlarımızın gayretine ihanettir.

Bu nasıl bir zihniyettir?

Nasıl bir bencillik ve gaflettir?

Vatan sizin de, bizim değil mi?

İthamlarınız iftiradır, KENDİZİNE GELİN!

Orman yangınlarının birçok sebebi var. İklim değişiminden kaynaklı havanın normalden daha kurak ve sıcak olması, yıldırımlar yani doğal nedenler, yangını besleyen ve yayılmasını hızlandıran doğal koşullar, insan ihmali ve hataları, ya da ruhlarına kan değen devlet haini kişilerin başlattığı bilinçli yangınlar, diğer tanımıyla sabotaj…

Sadece Türkiye değil, dünyanın bu koşullara sahip tüm ülkelerinde yangınlar var. Söndürmek bazen bir gün, bazen haftalar ve hatta bazen aylar alıyor.........

© Milat


Get it on Google Play