We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ukrayna ve Yunanistan ellerinde…

6 0 0
19.06.2022

Amerika ve NATO’nun yeri geldiğinde terör örgütleri marifetiyle, yeri geldiğinde içeriden satın aldığı hainlere darbe yaptırmak suretiyle, daha da olmazsa tasmasını elinde tuttuğu devlet başkanlarıyla coğrafyamızda kendi hâkimiyetini tesis etmek gibi bir hedefi vardır.

Zelenski’yi kullanarak nasıl Rusya’yı çevrelemek niyetindeyse Miçotakis’i de kullanarak Türkiye’yi hizaya sokmak niyetindedir.

1978’de Jimmy Carter’in Ulusal Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinski’nin, Rusları, Afgan tuzağına nasıl çektiği ortadadır. Sonra Amerika, güya Afganistan’a yardım etti ve silahlandırdı.

Sonra ne oldu? Tarihin görülmemiş işgaline maruz kaldı Afganistan.

2010’da Esad’ı devirme hamlesi ve ardından Libya’da Denizkızı Şafağı Operasyonu ile Kaddafi’nin ortadan kaldırılması. Ve daha birçok ülke aynı yöntemlerle büyük yaralar aldı.

Bugün Ukrayna ve Yunanistan’ı kullanarak aynı kirli emellerini devam ettirmek istiyor. Ancak bu sefer durum biraz farklı.

Yunanistan, Lozan’ı hiçe sayarak adaları silahlandırıyor, Kıbrıs adasının kendisine bağlanmasını istiyor, Suriye’nin Kuzey’inde ikinci İsrail denilebilecek bir PKK devletinin kurulmasına müsaade ediyor.

Dahası Türkiye’nin Doğu Akdeniz’den elini........

© Milat


Get it on Google Play