We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Su uyur NATO uyumaz

10 0 0
03.07.2022

J.P Morgan& Co., Carnegie Vakfı, Rockefeller ve diğer küreselci elitler tarafından da desteklenen ve ABD'nin küresel hegemonya politikalarının üretim merkezi olan CFR, bugün dünyanın en etkili kuruluşlarından biri olarak gösterilmektedir ve “manifest destiny” temelinde ABD’nin dış politikasına yön vermeyi sürdürüyor.

ABD’nin gerçek “Dışişleri Bakanlığı” işte bu kurumdur desek yanılmayız.

NATO zirvesi öncesi kendi sitesinde “Finlandiya ve İsveç Üye Olursa NATO Nasıl Değişecek?” başlıklı bir makale yayınlandılar.

Burada, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üye olmasının temel nedeni olarak Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı gösteriliyor. Elbette, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırma nedenleri üzerinde durulmuyor.

Ne var ki asıl nedeni de açıkça ifade etmişler. Buna göre, Finlandiya ve İsveç'i üye yapmanın iki nedeni var. Bunlardan ilki, Rusya'nın ticari ve askeri altyapıya yoğun yatırım yaptığı Kuzey Kutbu'ndaki varlığını sona erdirmek.

Zira bu bölgede çok ciddi enerji kaynakları var.

İkinci neden olarak, NATO'nun Rusya ile olan sınırının genişletilmesi gösteriliyor. Esasen Rusya’ya karşı açılacak bir cepheden bahsediliyor. NATO’nun sınırlarını genişletmesinin ne denli önemli olduğu vurgulanmaktadır.

Yalnız iki ülkenin üye........

© Milat


Get it on Google Play