We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Soros eğitim sistemimizden neden…

38 56 15
12.05.2022

Şöyle de sorabiliriz sorumuzu; Soros, ülkemiz eğitim sistemiyle neden bu kadar çok ilgileniyor?Hatırlarsanız, 2005 yılında George Soros, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ile bir araya gelerek eğitim sistemimizden dert yanmıştı!

O gün,Türkiye’nin ciddi eğitim reformuna ihtiyacı olduğunu, Türkiye’deki açık Toplum Enstitüsü’nün çalışma alanlarından birisinin de bu konuyla alakalı olduğunu söylemişti.

Sanırsınız çocukları herhangi bir devlet okulunda okuyan bir babanın serzenişleriydi bunlar.

Güler Sabancı da Açık Toplum Enstitüsü ile Sabancı Üniversitesi arasında birçok çalışma yapıldığını, bunlardan en önemlisinin Türk eğitim sistemiyle ilgili çalışmalar olduğunu vurgulayarak Soros’a teşekkür etmişti.

Birçok ülkede darbeleri finanse eden, küreselci elitlerin çantası konumundaki bu adam aynı zamanda ülkelerin eğitim sistemleriyle de yakından ilgileniyor.

ÇünküWEF’in büyük sıfırlama ve tek dünya hükümeti projesi kapsamında yürüttüğü 2030 küresel eğitim vizyonu var. Benim “yaşam boyu itaat” dediğim bu programın özü şudur; yeni bir dünya kuruluyor ve bu dünyaya yani düzene uygun yeni bir nesil kurgulanıyor.

Geçenlerde Reform Enstitüsü adında bir sitede “Nitelikli, Eşit ve Adil Bir Eğitim Sistemi” başlıklı bir rapora denk........

© Milat


Get it on Google Play