We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Milaslılar için çözümün…

21 13 1
25.07.2022

Hem anne, baba ziyareti hem de şehirden uzak bir mekânda kafa dinleme bahanesi ile epeydir, doğup büyüdüğüm yer olan Milas’taydım

Milas, Karya İmparatorluğuna başkentlik yapmış önemli şehirlerimizden biridir. Sümer kaynaklarında ''Güneş bahçesinde yaşayan insanlar'' olarak geçermiş buralar.

Karyalılar, haklının yanında olan, çalışkanlıkları ve dürüstlükleri ile tanınan cesur insanlardı. Sanırım efeler bu özelliklerini Karyalılar'dan aldılar.

Bir Karya sembolü olan “baltalı kapı” hala Milas’tadır. Bunun yanı sıra Euromos Antik Kenti, Herakleia Antik Kenti, Keramos Antik Kenti, Labranda gibi tarihi mekânlara hala ev sahipliği yapmaktadır.

Mavi ve beyaz mermer ocakları, zengin maden yatakları, iyi kalite balları ve şarapları, zeytin ağaçlarından elde ettikleri zeytinyağları ve incir ağaçları ile aynı zamanda ticaretin de merkezi konumundaydı Milas.

Bereket versin tarihi, coğrafi ve toprak kalitesi bakımından değerli bir şehrimiz var. Buna rağmen yıllardır CHP ile yönetilen Milas ne gelişiyor ne de bir milim ilerliyor. Kendimi bildim bileli Milas’ın kalkınmasına yönelik herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

Karyalılar'ın hâkimiyeti altına girdikleri krallıklara vergi vermek yerine paralı asker olarak savaştıkları gerçeğini dikkate alırsak,malından vermektense canlarını ortaya........

© Milat


Get it on Google Play