We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KPSS ve mülakat kaldırılmadır

37 30 1
08.08.2022

Öncesi de vardır ancak bu iş 1973 yılında başladı. O yıl, ÜSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavları sorularının daha önceden özel bir dershane tarafından ele geçirilmesi üzerine iptal edilmişti.

FETÖ, 1992 ve 1999 yılları da dâhil olmak üzere 2013 yılına kadar 40 yıldır aralıksız soru çaldı bu ülkede.

ÖSYM’nin 29 Mayıs 2011’de yaptığı Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’nın Tıp doktorluğu ikinci aşama kitapçığındaki 100 sorudan 75’inin bir önceki yıl yapılan sınavla aynı olduğu ortaya çıkmıştı mesela.

FETÖ terör örgütü elebaşı Gülen, “Bizim milli eğitime girmemiz lazım, milli eğitimin suyu çıkmış. Amaca giden her yol mubahtır. Girin de nasıl girerseniz girin” dedikten sonra militanları hiç durmadı.

Bu ülkenin okullarını karargâh gibi kullandı ve buralarda palazlandı. Buna rağmen 15 Temmuz’un eğitim ayağını derinlikli olarak hiç tartışmadık. Örgütün buralarda açtığı zarar ziyanı konuşamadık.

Oysa yapısal reformlarla eğitim sistemini güçlendirip çocuklarımızın kolayca devşirilemediği sağlam bir kale inşa etmeliydik.

Çocuklarımızı özel dershanelere mahkûm etmeden kendi okullarında aldıkları tahsille sınav kazanabilmelerinin yollarını açamadık.

Düşünebiliyor musunuz? 9 yılda 8 farklı kategoride ve tam 12 sınavda soru çalındığı........

© Milat


Get it on Google Play