We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İstenen finansal çöküş gerçekleşecek…

8 0 0
12.06.2022

Dünya halkları finansal krizle boğuşuyor. Aslında sabit gelirli, yoksul halk kesimleri desek daha doğru olur. Devletler ne yapsa da enflasyonu dizginleyemiyor. Hele bizim gibi ekonomisi zayıf olan ülkelerde durum daha vahim bir hal almaya başladı.

Bir dakika! Klaus Schwab, “Büyük Sıfırlama” adlı kitabında zaten bunu söylemiyor muydu? Çöküşten sonra ekonomi yeniden başlatılmalı yani yeni bir ekonomik sistem tesis edilmeli demiyor muydu?

Korona önlemleri, karantinalar, enerji politikasındaki yanlış kararlar ve Rusya'ya yönelik topyekûn yaptırımlar vs. Tamam da ekonomik kriz gelmeden evvel bunu zaten konuşuyordu.

Şimdi ise farklı bir ekonomik modelde ekonominin yeniden başlatılmasını sağlamak için istenen çöküşü izliyoruz.

Biz devletlerden daha iyi biliriz diyen küresel oligarkların istediği tam olarak yeni bir dünya düzenidir. Bu sistem değişikliğini insanlara sevdirmek için, ekonomi kasten yok ediliyor.

Salgın tedbirleri, yapay olarak çıkarılan gıda, konut, seyahat krizi gibi yaşadığımız buhran esasen sefaletten bir çıkış yolu olarak yeni sistemi kabul ettirmek içindir. Bunu anlamayacak ne var?

Diğer taraftan epeydir gerek şiddet içeren video oyunlarıyla ve gerekse dizi ve filmlerle ciddi bir ahlaki kaos yaşanıyor. Ve bu gittikçe körükleniyor.

Birçok ülkede görüldüğü........

© Milat


Get it on Google Play