We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İklim suçları, iklim polisleri…

21 22 2
23.06.2022

Geçenlerde Beyaz TV’den aşina olduğunuz, röportajlarıyla dikkat çeken, bağımsız gazeteci Ferda Yıldırım ile “karbon ayak izini” konuştuk. Merak edenler videonun tamamını Ferda Yıldırım’ın sayfasından izleyebilir.

Bu mesele bir hayli önemli ve belli ki önümüzdeki yıllarda “sürdürülebilir kalkınma hedefleri” adı altında insanları canından bezdirecek nitelikte.

BM Genel Sekreteri António Guterres; “İlk olarak 2050 yılına kadar karbon nötr olabilmek için gerçek bir küresel koalisyon inşa etmemiz gerekiyor” diyordu.

Bu arada birçok dergi “gerçek erkeklerin et yediği efsanesini yıkmak için “vegan kardeşliği” propagandası yapmaya başladı bile.

Anlayacağınız gerek bizim ana akım medyada gerekse uluslararası medya platformlarında karbon propagandası tüm hızıyla devam ediyor.

WEF’in Yıllık Toplantısı’nda 1993-2001 yılları arasında ABD’nin başkan yardımcılığını yapan, Nobel Barış ödüllü Al Gore, karşımıza iklim uzmanı olarak çıktı.

Al Gore, eski Google CEO'su Eric Schmidt tarafından desteklenen "Climate TRACE" adlı bir oluşumun başında.

Al Gore, bu yapılanma ve karbon emisyonlarının gerçek zamanlı takibi için; “Her bir alt sektör için algoritmalar geliştirmek üzere çeşitli ülkelerden........

© Milat


Get it on Google Play