We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD hâlâ Uranyum-235 mermileri…

8 0 0
13.04.2022

Bugün, 2022 yılında aramızdan ayrılan rahmetli Sencer İmer Hoca’nın yaşadığı bir olayı anlatacağım. Berlin Teknik Üniversitesi’nde felsefe, sosyal bilimler ve matematik tahsil eden Sencer İmer, Erbakan, Özal ve Ecevit gibi liderlere de danışmanlık yapmış bir isimdir.

Bilindiği gibi 1. Körfez Savaşı’nı tüm dünya CNN’de canlı izledi. Bu şu demekti; “Bakın, Amerika dünyayı nasıl hizaya sokuyor, görün.”

Sencer İmer Hoca; “Savaş sonrası, Fransız bilim adamlarının Amerika’nın füze yağdırdığı o araziye gidip aldıkları mühimmat numunelerini tahlil ettikten sonra elde ettikleri bulguları biz de öğrendik” diyor.

O bölgeye attıkları 280 bin civarında mermi var. Uranyum -235’i kullanarak nükleer santral çalıştıran Amerika, bu Uranyum -235 çubuklarını ömrü bittikten sonra depolamak yerine o mermilerin içine Uranyum-235 koyuyor.

Çünkü Uranyum-235’in özgül ağırlığı 19,5 gram santimetreküp yani çeliğin üç katı!

Anlayacağınız Uranyum-235’den bir takım mühimmat yapıyorlar ve bundan 280 bin tane atıyorlar. Uranyum-235 çarptığı anda toz haline gelip enerji meydana getiriyor. Ve bu küçük partiküller havaya, suya ve toprağa karışıyor.

Bunu teneffüs eden askerler ve sivil halk bir müddet sonra nükleer olarak zehirlendikleri için kan kanseri oluyorlar.

Sadece kan kanseri değil........

© Milat


Get it on Google Play