We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

1977'de gezegensel rejim teklifi

4 0 0
22.09.2021

Teklifi yapan bir komplo teorisyeni ya da yazar değil. Vaktiyle Barack Obama'nın Bilim ve Teknoloji Danışmanı ve Beyaz Saray Bilim ve Teknolo ji Politikaları Ofisi Direktörü olan John Holdren.

Aynı isim 1994'ten 2001'e kadar Başkan Bill Clinton'ın bilim danışmanlarından biri olarak görev yaptı. Hani baştan belirteyim de sonra bilim aşığı, realist muhafazakâr dostlarımız yüzlerini ekşiterek bak yine komplo yazısı demesin.

J.Holdren, Paul Ehrlich ve Anne Ehrlich ile birlikte 1977'de nüfus, gıda ve çevre krizi üzerine bir kitap yazdılar. Bu ekip, henüz o yıllarda zorunlu nüfus kontrol yasalarının zamanının geldiğine inanıyor ve kürtajın yasallaşmasını savunuyordu.

“Bekâr annelerin bebekleri devlet tarafından elinden alınmalı veya kürtaj yaptırmaya zorlanmalıdırlar” diyorlar. Ha, sosyal bozulmaya neden olan türden insanlar ise çocuk sahibi olmaya zorlanabilir. Bunda bir problem yok!

John Holdren, 1977 itibariyle, 2000 yılına kadar ne pahasına olursa olsun çözülmesi gereken küresel bir nüfus ve iklim felaketiyle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyor.

Düşünmekle kalmıyor, yaklaşan bu felaketi savuşturmak için faşist kurallar ve yasalar uygulamayı teklif ediyor.

Mesela içme suyuna veya temel gıdalara bir sterilant ya da insanların doğum kalitesini düşürmek için hazırlanmış bazı kimyasallar eklemek gibi!

Daha kapsayıcı olan formülü ise küresel bir dünya rejimi… Detaylarını kitabında anlatıyor.........

© Milat


Get it on Google Play