We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Seçim sath-ı maili ve siyasal…

4 0 0
29.04.2022

Dünyanın yeniden şekillenmeye başladığı bir zaman diliminde hem İslam dünyası hem de bölgemiz açısından çok önemli değişim ve karar süreçleriyle yüz yüzeyiz. Müslüman halklar tarihinden ve coğrafyasından kaynaklanan değerinin farkına varıyor, Vizyon geliştiriyor, sorunlarıyla yüzleşiyor, kabuğunu kırmaya çalışıyor.

Zira iki yüz yıldır, bölge coğrafyaları olarak yeraltındaki petrolün, elmasın, altının, kısacası, zenginlik ile var olan ülkelerin nasıl tarumar edildiğine şahitlik ettik.

Sayısız coğrafyalarda tüm zenginliğine rağmen, açlık, savaş ve kan ile iç içe bir kader yaşatılmaktadır.

Ha keza bugün İslam dünyasında yıllardır kanayan onlarca yara ve yangına karşı dünya Müslümanlarının demokratik zeminde vereceği siyasi mücadele sadece ülkemiz için değil İslam coğrafyaları ve bölgemiz açısından da belirleyici olacaktır.

Ülke olarak bir seçim sath-ı mailine girmiş bulunmaktayız. Bu seçimi sadece Türkiye'de oluşabilecek bir parlamento veya iktidar değişimi olarak görmemek lazım.

2023 seçimi ve sonrası Türkiye'nin duruşu önümüzdeki yüz yılda bölgede oynayacağı rol ve misyon açısından hayati önemdedir. Tüm bölgeyi hatta ve hatta tüm İslam coğrafyalarının kaderi üzerinde etki edebilecek belirleyici bir gelişme olarak okumak gerekiyor.

Ülkedeki siyasal zemin üzerinde seyir eden seçim atmosferini okurken, günümüz dünyasında hayatın her alanında çok büyük değişimlerin yaşanmış olduğunu, iletişim teknolojilerindeki yenilikler, ulaşım araçlarındaki gelişmeler ile yeni ilişki biçimleri ve........

© Milat


Get it on Google Play