We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İBB& Hikmet ve Hükümsüzleşmek

9 0 0
16.07.2022

İbn-u Haldun'a hikmet nedir? diye sorulunca ''-her şeyin olması gereken yerde durmasıdır'' diye cevap verir.

Tabiatta Kaosun tersi olan düzenin kapısı, doğru bir yaşamın gereğidir Hikmet.

Evet asıl olan, doğada, yaratılışta, zaman mefhumunda her şeyin durması gereken yerde, olması gereken yerde durmasıdır.

İstanbul'da yaşanan son sel felaketinde İmamoğlu'nun hikmetin gereğini gösterememesi, Eski Türkiye'den hatırladığımız, aslında geçmişten alışık fakat son 20 yıldır unutmaya çalıştığımız bir hikmetsizlik örneğidir.

İnsan 7 de neyse 70 inde de odur misali, sayın İmamoğlu'nun gösterdiği son hikmetsizlik olayı Yaşanan ne ilk ve galiba nede son olacağa benziyor.

Daha birkaç yıl önce yine İstanbul'da yaşanan, kayıp ve ölümlerin yaşandığı sel felaketinde de sayın İBB Başkanı yine bodrumda tatilde yakalanmış ve gelen tepkiler üzerine ''-tatil bana çok yakışıyor, bu arada MİLLET eleştiriyor diye ben tatile gitmeyecek değilim ...'' şeklinde akla ziyan bir açıklama yapmıştı.

Yine Elazığ ve Malatya'daki deprem bölgelerine yaptığı ziyaretin ardından palandöken de kayak tatiline çıkması eleştiri konusu olunca "Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum'u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz" sözleri siyaset tarihimizin Nasıl bir vaka ile karşı karşıya kalındığının ironi bir karşılığıdır.

Bu olaydan sonra sosyal medyada yoğun eleştiri........

© Milat


Get it on Google Play