We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'CHP Hızla Üye Kaybediyor!'

74 67 1
17.09.2020

CHP Eski Milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV’de “Parti’nin ilkelerinden uzaklaştıkça üye de kaybediyoruz!” diyor.

“İstanbul’da son 18 ayda 41 bin 157 üye istifa etmiş CHP’den. Sadece Kadıköy’de, belediyesini bizim yönettiğimiz , büyükşehirini biçim yönettiğimiz Kadıköy’de 2400 üye 18 ayda istifa etmiş. İzmir’de 25 bin 17 kişi son 18 ayda istifa etmiş. Malatya’da 1642 kişi istifa etmiş. Şanlıurfa’da 925, Tunceli’de 1081 kişi istifa etmiş. 11 büyükşehiri kazandığımız bir konjonktürde, sadece birkaç ilde 70 bine yakın üye kaybetmişsek, bunlar da üyelerimizin yüzde üç nokta beşine denk geliyorsa, o zaman yönetimin oturup ‘Arkadaş neden bu insanlar partiden istifa ediyor?’ diye düşünmesi lâzım. Acaba, bu istifa eden arkadaşlarımızdan bir tekini CHP yöneticileri arayıp, ‘Arkadaş sen neden istifa ettin?’ diye sordular mı?”

Barış Yarkadaş ve onun gibi düşünen pekçok CHP’liye göre CHP, bugün itibarı ile “Kuruluş ilkelerinden” yani Mustafa Kemal Atatürk çizgisinden hayli uzaklaşmış durumda…

Bunu söyleyenler, ağırlıklı olarak Parti’nin “sağa kaydığını” iddia ediyorlar.

Partinin önemli isimlerinden Muharrem İnce, “Ben karşıdan karşıya geçerken önce sola bakarım, sonra sağa bakarım, sonra da tekrar sola bakarım. Bunlar ise önce sağa bakıyor!” diyerek, partinin “Meral Akşener’lere, Abdüllatif Şenerlere, Abdullah Güllere, Ali Babacanlara göz kırpmasına” işaret ediyor.

Barış Yarkadaş’ın yukarıda yansıttığımız tepki dolu değerlendirmelerinin içinde, “11 büyükşehir belediyesini kazanmış bir CHP” gerçeği de bulunuyor.

Lâkin..

“Bu 11 büyükşehir belediye nasıl kazanıldı?” meselesine atıf göremiyoruz..

Bu başarıda Sayın Kılıçdaroğlu’nun hiç mi payı yok?

Bilhassa İstanbul ve Ankara’yı CHP’nin kazanmasının en büyük sebebi, Ak Parti’nin ve “sözde destekçilerinin” “ikramları”ydı, ikincisi ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyguladığı stratejinin “başarılı” olmasıydı.

CHP İstanbul ve Ankara’ya Barış Yarkadaş’ın tarif ettiği biçimdeki adayları koysaydı asla kazanamazdı.

Canan Arıtman olmazdı, hatta İstanbul Adayı olarak Muharrem İnce’yi öne sürseydi, yine olmazdı.

Dolayısıyla da Barış Yarkadaş, “11 büyükşehir........

© Milat


Get it on Google Play