We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fırat'ın doğusu-ABD-ekonomi-seçim

3 0 0
17.01.2019

Gündem yoğun. İç gündem de dış gündem de ilginç gelişmelere gebe. Bir kısmı yaşanıyor. Suriye üzerinden Ortadoğu’da sanki kartlar yeniden karılıyor. Stratejiler yeniden çizilmeye çalışılıyor. Yakın zamanda önemli ve bu sefer oyuncu ve oyun kuran aktörlerin kendi iç dengelerini de etkileyecek gelişmeler olacak.

Türkiye 31 Mart’ta Belediye Başkanlığı seçimlerine gidiyor. Seçimler bu sefer çok ciddi dengeleri değiştirecek tetikleyici özelliğe sahip. Mevcut siyasi partilerin yöneticilerinin ve iktidar partisinin karar verici unsurlarının bunun farkında olduğu yönünden pek işaretler görünmüyor. Bütün siyasi partilerin iç bünyelerinden tabana yansıyan ciddi bir rahatsızlık sızıyor. Öyle görülüyor ki bazı partilerde iktidar körlüğü, bazı partilerde ise muhalefet körlüğü oluşmuş. Gelişmelerin yorumlanması, okunması klasik algıyı geçmiyor. Kadroculuk hastalığı aşılamıyor.

Türkiye’nin seçime gittiği böyle bir atmosferde çevremizde yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenleyeceği harekât ile birlikte ABD ciddi bir telaşa düştü. ABD’nin Suriye planları Afrin Harekâtı ile sekteye uğramış açmayı düşündüğü petrol koridoru hayalleri suya düşmek üzeredir. Fırat’ın doğusunda düzenlenecek........

© Milat