We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

TRT'ye mektup

7 4 0
17.09.2020

Ülkemizi tanıtma adına ülkemizin tezlerini anlaşılır kılmak için son yıllarda TRT’nin döktüğü ter takdirlerin üzerindedir. Gerek ulusal ve uluslarası yayınlar ve gerekse de çevirdiği diziler sayesinde bu anlandaçok ciddi bir boşluğun doldurulacağına dair ümidimiz yeniden yeşermiştir. Bu alanda çok ciddi emekler de verilmektedir. TRT mutfaklarından çıkacak eser ve çalışmalara insanımızın, coğrafyamızın ve dünya insanın ihtiyacı vardır. TRT yapımcıları medeniyetimizin anlaşılmasına ve anlatılmasına dair çok büyük bir sorumluluk içindedirler. TRT bizim yeni yüzümüzdür.

İletişim çağının ayrıcalıkları görsel yayınların her ayrıntısında kendini göstermektedir. İşte bunu müspet kılmak da bizim elimizdedir. İki saatlik filmin vereceği mesajı ve bu mesajı ulaştırabileceğiniz kitlenin büyüklüğüne ve bu kitleye vereceğiniz doğru bilgi ve mesajı belki yıllar hatta asırlar içinde bile yapamayabilirsiniz. Bu yüzden TRT kazandığı bu ivmeyi devletin verdiği sonsuz destekle daha da yukarı çıkarmakla yetinmeden, yumuşak gücünü daha fazla hissettirecektir.

Tarihimizi daha anlaşılır kılmak adına, kültürel değerlerimize ve âli hedeflerimizin hizmetine dizi,belgefim vd. çalışmalarla katkı........

© Milat


Get it on Google Play