We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Teşekkür ve vefa

1 0 0
02.06.2022

AYDER DKV Gaziantep olarak yılda bir kez bir “hayır çarşısı” (kermes) çalışmamız oluyor. Malum plandemi nedeniyle iki yıl kapalı geçtiği için, bu hayır işini yapamamıştık. İki yıl aradan sonra, bu yıl yeniden mayıs ayının son haftası, üç günlük bir hayır çarşımız oldu. Doğrusu iki yıl ara ve eşyaya gelen zamlar nedeniyle, benim şahsen bu hayır çalışmamızın hem geliri hem de katılım hakkında endişem vardı. Ancak tam aksine her iki konuda da düşündüğümün aksine, gayet güzel bir katılım ve doğal olarak gelir konusunda da bereketli oldu.

Öncelikle iki üç ay öncesinden, bu hayır çarşımızın mutfağında çalışan;organize eden, arz edilecek mallar konusunda emek veren ve hayır çarşımızın başlangıcından sonuna kadar canla başla çalışan tüm kardeşlerimize yürekten teşekkürler ediyoruz. Genç ihtiyar, kadın erkek, yüzlerce insan, hasbi, halisane Allah (cc) rıza için emek harcadılar. Özellikle bazlama ve ekmek bölümünde, oklava sallayan, aylar öncesinden el emeği, göz nuru el işleri işleyen, yemek, tatlı vs. gıda maddelerinin hazırlanmasında ter döken tüm hanım bacılarımıza hassaten teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Evet, Davet Kardeşlik Ailesi olarak, hiçbirimiz yaptığımız amellerimizi bu alemdeki küçük teşekkürler için yapmıyoruz. Elbette her aklıselim Müslüman gibi, hepimizin hedefi, sadece rıza-i Bârîdir. Kur'an'ı Kerimdeki, davanın banisi ve davetçiliğin öğretmeni olan birçok peygamberin ifadesi gibi: “Buna karşı sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ecrimi verecek olan, ancak âlemlerin........

© Milat


Get it on Google Play