We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Batı dürüst öyle mi?

6 0 0
17.01.2019

Osmanlının son iki asrından bu yana batıya akın var. Siyasetçisinden, sanatçısına, işçisinden memuruna, öğrencisinden öğretim görevlisine varıncaya değin… Hala bu gün olmuş, kapağı batıya atmak için uğraşıp duran nice yığınlar var. Yanılıyorsunuz dostlar! BATI BATAKLIKTIR kendinize ve ehli iyalinize acıyorsanız, bu bataklıktan uzak durun ve uzak durdurun.

Fıtratı bozulmuş, altını tenekeyle değişen, helal yerine haramı, ahiret yerine dünyayı tercih edenlere bir diyeceğimiz yok. Kimi zaman magazin programlarında büyük bir coşku ve heyecanla, batının gece âlemlerini anlatan zavallılara ne diyebiliriz. Onlar güneşi bataklıkta kaybetmiş, karanlığa mahkûm zavallılardır. Ve aslında onlar da bu bataklığın sahibi batılılar da kurtarılmaya muhtaçtırlar.

Bunları cezbeden maddi şey, basit bir takım dünyalıklar ve geçici hazlardan başka nedir? Hani batıya özendirenler, batıdaki teknolojik ilerlemeleri baz alsalar, amenna. Ancak siz de takdir edersiniz ki, yıllardır, batı kültürünün gönüllü elçiliğini yapan “bizim mahalleli” (!) zavallıların maksatları başka. Onlara göre din afyon, İslam ise ortaçağ karanlığıdır.

Peki, tüm aydın, siyasetçi ve sanatçılar böyle mi? Elbette değil, yıllardır, “batı bataklıktır” “aman ha sakının” diye avazının çıktığı kadar feryat eden nice yiğit insanlar var. Ama aynı bataklığa bulaşmış olan medyamız, yıllarca o yiğitlerin seslerini, bataklığa batmış olan sarhoşların naralarıyla bastırdı. Maalesef halen de bu........

© Milat