We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

15 Temmuz Maziden İbret 'Atiye…

3 0 0
21.07.2022

15 Temmuz destanı, daha yıllarca önümüzü aydınlatacak ders ve ibretler içermektedir. Torunlarımız ve daha sonraki nesillerimize anlatacağımız çok şeyler var. Kim bilir, nice belgeseller, filimler, kitaplara konu olacak… Nice vatan sevdalısı şair, kâtip, araştırmacı ve münevvere ilham olacak… Dostumuzu düşmanı tanımada bize ışık tutacak. Böylece geçmişten tedbir alacak ve geleceğe daha emin adımlarla yürümemize vesile olacak, nice tecrübelerin vesilesi olacaktır. Dolayısıyla 15 Temmuz deyip geçmemeli üzerinde yeterince durmalıyız.

Batısıyla, doğusuyla; NATO’suyla, BM’siyle, Şii’siyle Nusayri’siyle, körfez emirleriyle, kısaca bu mazlum ümmetin karşısındaki tüm güçleriyle büyük bir plan yaptılar. Ümmetin direnen son kalesini teslim almak için olabilecek tüm yollara başvurdular. Onlar birçok şer ve kötülükler için plan yaptılar. Ama ilahi plan tüm planların üzerindeydi. Onların tüm desise ve hilelerine rağmen onların şer dilediği bu darbede Mevla’m nice hayırlar gizlemiş. İşte o ders ve hikmetlerden sadece bir kısmı:

· Hak hep galiptir mağlup edilemez. Çünkü hak, ilahi adaletin, hayrın, iyiliğin ve doğrunun ta kendisidir. Gücünü de “Hak” Subhanehu ve Tealadan almaktadır. Batıla gelince, Şerrin, zulmün, kötülük ve karanlığın ta kendisidir. Batılın dayanağı, mütekkebir ve emmare olan nefis ve Rahmana asi olup rahmetinden kovulmuş olan şeytandır. Dolayısıyla batılın gücü, imkanları ne kadar çok olursa olsun, eninde sonunda hakkın karşında mağlup olup diz çökmeye mahkumdur. “(Ey peygamber!) İnkâr ve nankörlük edenlere de ki: "Yakında (sisteminiz ve tüm tedbirleriniz çöküp yıkılacak ve) yenilgiye uğratılacaksınız ve (dünyada rezil olduğunuz gibi ahirette de) toplanıp cehenneme atılacaksınız!” O ne kötü bir yataktır. (Ne kahredici bir zindandır.)” (Âli İmran........

© Milat


Get it on Google Play