We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Üç Muhammed

22 2 22
24.06.2022

Muhammed bin Selman, Muhammed bin Zayed, Muhammed Dahlan İsrail zulümlerinin İbrahim anlaşmaları kılıfıyla İslam alemine yutturulması için bir dönem Siyonizm tarafından el üstünde tutulan, ülkelerinde önleri açılan simge isimler.

Türkiye’nin BAE ile anlaşmalara imza atmasının ardından Suudi Arabistan Veliaht prensi bin Selman’ı üst düzey devlet töreniyle ağırlaması bölgedeki dengeleri değiştirecek refah çağının müjdecisi olarak değerlendirildi. Selman’dan sonra İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ve İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’i de ağırlayan Ankara, yeni dönemde dünya siyasetinin merkezi olacağının sinyallerini çaktı.

Selman ile Türkiye , Yemen savaşı, Katar’a konulan ambargo, Mısır’da Sisi’ye verilen destek, Libya’da Hafter’e destek konularıyla karşı karşıya gelmişti. Gazeteci Kaşıkçı’nın İstanbul başkonsolosluğunda öldürülmesi olayı iki ülke arasındaki ilişkileri çıkmaza soktu. Malum olduğu üzere Kaşıkçı hem Suud hem de Amerikan vatandaşı Washington Post’ta yazan birisiydi.

Kaşıkçı cinayetinde Türk istihbaratının başarısı uluslararası komployu alt üst etti. Cinayetle ilgili bütün delillerin talep eden ülkelere verilmesine rağmen ABD kendi vatandaşını bile çıkarları uğruna sattı. Selman’ın ‘Ya ben, ya da kaos’ formülü tuttu. ABD Başkanı demokrasiyi sömürü aracı olarak kullandığını, hiçbir ahlaki kaygı taşımadığını bir kez daha ispat ederek, Temmuz ayında Riyad’a........

© Milat


Get it on Google Play