We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Stratejik Türbülans

1 0 0
26.09.2021

Türkiye, içerden ve dışarıdan yeni bir stratejik türbülansın içine çekilmek isteniyor. Hedef milli birlik, güven ve istikrarın bozularak 2023 öncesi Biden ve dostlarına her şeye evet demeye gönüllü kılçıksız bir müttefik sunmak. Türbülans oluşturmakla görevli unsurlar her zamanki gibi canhıraş bir şekilde çalışıyorlar.

BM’nin bu yılkı toplantısının teması 2030’a kadar sürdürülebilir kalkınma hedeflerini hızlandırmak. Yoksulluk ve açlıkla mücadele, iklim kriziyle yüzleşme, cinsiyet eşitliğini sağlama, göç gibi konuların ele alındığı toplantılarda Erdoğan’ın Paris İklim Anlaşması’nın Türkiye tarafından uygulanacağını açıklaması, üzerimize bu kanalla gelebilecek baskı ve yaptırımları hafifletme amacını taşıyor.

ABD ve Batı’nın hedefinde olan Erdoğan’ın BM programı türbülansı engelleyici bir etki yapmadı. Gözler 29 Ekim’de Soçi’de Erdoğan ile Putin arasında baş başa görüşmeye çevrildi.

Görüşmenin en önemli konusu olan İdlib ve çevresinde hava her gün biraz daha ısınıyor. Bölgede, el ele veren PKK terör unsurları ile Şii milisler ve rejim unsurları saldırılarını her geçen gün artırmaya başladılar. Saldırıların İdlib’in dışında Afrin’e de yönelmesi muhtemel bir çatışmanın çok daha geniş bölgelere sıçrama tehlikesini barındırıyor. Bu saldırılara Rus uçaklarının öncülük etmesi, Türkiye-Rusya arasında yeni........

© Milat


Get it on Google Play