We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Sherman'ın Maskesi

8 3 0
31.05.2021

Türkiye’de aktörler değişse de oyun değişmiyor. Aktör yetiştirmek te kolay olmadığı için gözümüzün içine baka baka eski aktörlere yeni roller verilerek oyun tekrar sahneye sürülüyor. Erdoğan-Biden görüşmesine hazırlık için Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman’ın ‘İstanbul Sözleşmesi Bizim’ yazılı maske takması, Biden’in Türkiye’deki dostlarıyla ilgili ipuçları vermiştir bizlere.

Geçtiğimiz Cuma günü açılan Taksim camisinin hikayesi oyunun taraflarını netleştiriyor. Taksim camisinin yapılmasından yana olanlarla, yaptırmamak için debelenenlere baktığımızda, Türkiye’nin otomobil, uçak, ağır sanayi, tank, top, İHA, nükleer enerji, yol, baraj, maden, petrol, enerji, uzay sanayii, kalkınma konusunda kimin hangi tarafta olduğunun hikayesini anlamış oluruz.

ABD dışişleri yetkililerinin resmi ve gayrı resmi ziyaretlerinde Patrikhaneyi es geçememeleri Kavganın büyüğünün İstanbul için verildiğini gösteriyor. 1918’de işgalden beri İstanbul’da tasarrufları olduğunu vehmediyor bazı karanlık güçler. Onun için Taksim Camisi’ni yaptırmamak için gezi gibi bir ihaneti organize ettiler. Ayasofya açılmasın diye yemedikleri halt kalmadı. İstanbul’a Türk’ün her vurduğu mühür bunları rahatsız ediyor. Şimdi de Kanal İstanbul’u yaptırmamak için tepinecekler yerli işbirlikçileriyle birlikte. İstanbul’u gerdanlık gibi süsleyen üç köprü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Üçüncü Havaalanı, Kuzey otobanı, hatta ve hatta İstanbul trafiğini rahatlatacak, Osman Gazi ve Çanakkale köprüleri bile bu zevatın hedefinde. Güya Türkiye’nin kaynaklarının 5 müteahhide peşkeş çekildiği propagandasının altında, bu projeleri gerçekleştirenleri cezalandırma gayreti yok mu? Bu zevatın tüm engellemelerine rağmen İstanbul’a eserleriyle Türk-İslam mührünü vuran Erdoğan’ı ne yapıp edip indirmeleri gerekiyor.

Oyundan da aktörden de ne anlatmak........

© Milat


Get it on Google Play