We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Amerika Döndü

3 0 0
27.08.2021

Her hangi bir olayın içinde şeytan (ABD) olma ihtimali varsa insanın konuyu enine boyuna düşündükten sonra karar vermesi lazım. Hele hele, bu büyük şeytan (Sam amca) 11 Eylül gibi bir senaryo ile 20 yıl işgal ettiği ülkeden askerini palas pandıras çektiyse bu sefer insan iki kez düşünmeli.

Hollywood’un ünlü yönetmeni Spike Lee, ikiz kulelerin uçak çarpması ile yerle bir olamayacağını, binalara önceden patlayıcı madde döşendiği için çöktüğüne inandığını söylüyor. 11 Eylül’ün faili ilan edilen El Kaide (Usame bin Laden)’in Afganistan’da bulunduğu, hükümetin Laden’i yakalayarak kendilerine teslim etmediği gerekçesiyle Afganistan işgal edilmişti. Yönetim’deki Taliban’a savaş açılmıştı. Usame bin Laden için bölgeyi ateşe verdi ABD. Türkiye’nin Irak’ın Kuzeyinde yuvalanan teröristleri Irak topraklarında barındırmayın talebine, biz o dağlık bölgeye hakim değiliz, siz kendiniz çıkartın cevabını verdiren ABD’nin niçin sadece Laden’in bulunduğu bölgeye operasyon yapmak yerine Taliban’ı hedef alarak bütün Afganistan’ı işgal ettiği sorusunu sormamız gerekiyor. Soruyu şu şekilde de sorabiliriz. Ana omurgası Laden gibi Suud istihbaratından olan bir örgüt için Suudi Arabistan’a yapılacak yaptırımlar tehdit unsuru olarak rafta bekletilirken ikincil, hatta üçüncül ülkelere niye operasyon düzenlenir.

Saddam ile El-Kaide ilişkisini hiçbir zaman ispat edemedikleri halde aynı gerekçelerle Irak’ı işgal eden ABD’nin, Zerkavi’yi 7 yardımcısı ile 2006 yılında Bağdat’ta öldürmesinin ardından, Irak İslam Devleti, Esed’i indirmekten vazgeçilerek Suriye’ye İran’dan sonra Rusya’nın da davet edilmesi üzerine de Irak Şam İslam Devleti (DEAŞ) kuruldu. Eski Başkan Trump, DEAŞ’ı Hilary Clinton ekibinin kurduğunu açık açık söylüyor.

Biden’in Başkan seçilmesi ile politikasını özetleyen slogan Amerika döndü oldu. Dönen bir Amerika’nın mağlubiyeti kabul ederek Taliban’la bizim askerlerimize ve destekçilerimizi öldürmemeniz karşılığında Afganistan’ı size bırakacağız mutabakatı olayın içinde........

© Milat


Get it on Google Play