We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kriz döneminde liderlik

4 0 0
17.01.2019

Şirketler ve liderlik ekipleri en zorlu sınavlarını, düzenli olarak karşılaşmak zorunda kaldıkları doğal afetler, siber saldırılar, veri ihlalleri ve profesyonel sahtekârlık gibi krizlerle veriyor. Şirketin zayıf noktalarının proaktif analizinin yapılması, kurumun yıkıcı bir fırtınada devrilmesini engelleyebiliyor. Bu nedenle liderlerin şirketin nabzını sürekli tutarak meydana gelebilecek krizlere karşı tetikte kalmaları önem taşıyor.

Uluslararası işe alım ve danışmanlık şirketi PageGroup yöneticileri, geçtiğimiz yıl, dünyanın dört bir yanındaki işletme, üniversite hastane ve diğer kuruluşların, şimdiye kadar görülmüş en büyük fidye saldırısına maruz kalmalarından yola çıkarak, bu tür krizlere karşı hazırlıklı olmanın adımlarına yönelik görüşlerini paylaştı.

Europol'ün verilerine göre, 150 ülkedeki binlerce bilgisayara, şifre kırma özelliğine sahip WannaCry yazılımı bulaştı. Çalışanların kişisel verilerini ele geçiren yazılım, bilgilerin serbest bırakılması karşılığında milyonlarca avro talep etti. Benzer krizler potansiyel olarak şirketleri durma noktasına getirebiliyor.

Bu durumda üst kademe yöneticilerin ve organizasyonların ilk saatlerde attıkları........

© Milat