We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Âlimin vefatıyla…

2 0 0
27.06.2022

Halk arasında “Nohut oda bakla sofa” tabir edilen evlerinde sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşayan kardeşlerimle tanışıp yol arkadaşlığı yaptığım1979 senesinden bugüne irtibatımı hiç kesmedim. Çalışıyordum, evlendim, askere gittim, çoluk çocuğa karıştık, görev değişiklilerimiz le birlikte acı-tatlı günlerimizde her daim onlar vardı.

12 Eylül 1980 darbecilerinin milletine yaptığı eziyet ve işkencelerin devam ettiği sıkıntılı kış gecelerinde Kur’an tilaveti, ilmihal bilgileri ve sahabe hayatlarından misallerle gönüllerimiz genişlerdi. Hemen her gece Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali başta olmak üzere Seyyid Kutub’un Fizilal’il Kur’an, Hasan el-Benna’nın Risaleler, Yusuf Kandehlevî’nin Hayat’üs Sahabe, Yusuf Kardavî’nin Helaller ve Haramlar, Said Havva’nın Allah Erinin Ahlâk ve Kültürü ile Mevdudî’nin Dört Terim eserlerini okurduk.

Bu güzel insanların bir kaçıyla tren ile seyahatimizde İstanbul Fatih Çarşamba semtindeki İsmail Ağa Camii’ne giderek Mahmut Efendi’nin sohbetine kulak kesilir, daha çok onunla yer sofrasında yaptığımız sorulu cevaplı konuşmalardan aklımızda kalanları Ankara’daki dostlarımıza aktarırdık.

Aktaş Köprübaşı Camii İmam-Hatibi........

© Milat


Get it on Google Play