We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kötülüğü, kurumların eli…

12 1 0
21.04.2022

İnsanların hayatını düzene sokmak ve yüksek kalite sahibi olmaları için yapılacak işler ve kurumlar vardır. Bu kurumlar ve yaptıkları işlerin ana gayesi sorun değil çözüm üretmektir. Bu cihetle insanı ilgilendiren işlerdeki değerlendirmeler, en fazla ihtiyaç duyulan ve en fazla istifade edilen alanlardan gelişmeye başlar.

Ülkemizin sağlık teşkilatının acil hekimliği, bu alanlardan biridir. Dünyadaki diğer muadillerine göre ülkemizin en önde gelen alanlarından biridir. Dünyanın diğer gelişmiş ülkeleri ile çok rahat yarışırız. Sağlıkta en önde olanlardan Almanya ile yarışırız. Avrupa’nın tümü ve Amerika ile de yarışırız. Çünkü acil hekimliği çok önemli bir ihtiyaç olduğu, insanlar kendilerini ve çocuklarını sürekli olarak buralara getirdiği, kızgın ve üzgün olan anne, babalar, kavga çıkaran hasta yakınları ve sağlıkçılara ateşli silahla saldıranlar olduğu için tüm acil çalışanlarınca tüm işleri doğru dürüst yapmaya mecburiyetten dolayı karar vermişlerdir. Bu alanı, tüm bu sebeplerden dolayı değerlendirip geliştirmiş ve dünya ile yarışır hale getirmişlerdir.

Ama bir de halk sağlığı diye en büyük, en önemli, acil ve diğer birimlerden, kanser hastalıklarından bile önemli bir alan vardır. Çünkü yeryüzünde ne kadar hastalık varsa hepsini önleyebilecek........

© Milat


Get it on Google Play