We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kıyıya vuran cesedin verdiği…

10 1 0
30.06.2022

Dünyadaki en önemli konulardan bir tanesi yüce Allah’ın insanı yaratması ve yaratırken de insanı tek başına bütün dünyaya örnek olabilecek kabiliyetlerle yaratmasıdır.

İnsanın bulunduğu coğrafya, içerisinde yaşadığı maddi manevi koşullar önemlidir. İnsanın dünyaya verdiği mesajın ne olduğu çok önemlidir. Ama her insan, tek başına dünyaya yetecek bir veya birden çok mesaj verebilir. Bunu mutlaka bilimle veya başka bir şeyle desteklemiştir. Böylece bir insan, bütün dünyanın faydalanabileceği bir eserle hayatlara dâhil olur.

Edison gibi Cezeri gibi Özdemir-Selçuk Bayraktar gibi Yunus Emre gibi Farabi gibi Aziz Sancar gibi İmam Gazali gibi zatlar bilim dünyamıza, manevi dünyamıza ışık tutarlar. Bunların dışında sıradan bir insan, bir duruşuyla bir bakışıyla dahi büyük mesaj verebilir, örnekler gösterebilir. Afrika’nın en ücra köşesinde doğan bir çocuğun iki yaşlarında aç ve zayıf bedenine rağmen acı bir bakışıyla küçük bir göçmen çocuğun denizde boğulup kıyıya vuran cesediyle verdiği mesaj tüm dünyaya yeter.

Bu tip örnekler her bakımdandır. Maddi manevi her konuda cesaret, sabır, azim, ilim gibi özellikler, teknolojik kolaylıklar ve........

© Milat


Get it on Google Play