We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Güçlü ülke olmanın yolu

3 0 0
22.09.2021

Güçlü olabilmek ve hatta güçlü kalabilmek için kendi öz kıymetlerimizin yer aldığı bir fikre, bir bilgeliğe ihtiyacımız oksijen kadar hayatidir. Güzel ve yüksek bir ahlakı ve insanı evvele alan bir siyaset, ülkesini kendi vatan ve milleti için güçlü bir ülke yapar. Ve bu siyasetin fikri, bilgeliği ve ahlakı bozulmazsa o güçlü ülkeyi yıllarca ayakta tutarlar.

Siyasetçiler mutlaka ve mutlaka bilge olmak zorundadırlar. Herkese nasip olmayabilir bilgelik. Ancak bilge olamamışsa bir siyasetçi, bilgelerle beraber olmak zorundadır. Böylece o siyasetçi büyük fikirler üretmek durumunda olacaktır. Siyasetçi, milleti ve ülkesi için hatta dünya için büyük fikirler, bilge çözümler üretemiyorsa siyaset yapmamalıdır. Ülkemizin en büyük ihtiyaçlarından biri, bilge ve kaliteli siyasetçilerdir.

Dünya kurulalı beri Hak merkezli, adalet merkezli, büyük ve bilge fikirler dünyaya şekil vermiştir, yönetmiştir. Ancak bu siyaseti takip eden insanlar, tembelleşip özünden vazgeçtikleri an dünyayı ortalama üç yüz yıl kadar zalim ve batıl siyasetler yönetmişlerdir. Mesela bugün, hepi topu 7-8 milyon Yahudi vardır dünyada. Ama onların içinde öyle fikirler üreten bin tane ırkçı emperyalist vardır ki, ürettikleri ve kurguladıkları ile dünyanın........

© Milat


Get it on Google Play