We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​7. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu

1 0 0
24.09.2021

Tokat 17-19 Eylül 2021 tarihlerinde 7. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı. Bilimsel yayın ve proje bakımından, taşra üniversitesi olmasına rağmen çıtasını sürekli yükselten Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, uluslararası platformlarda saygın bir yere sahip. Şehrin tarihî birikiminin de farkına varan üniversite yönetimi, son yıllarda her bakımdan takdire şayan projelere imza atıyor. 7. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu (ISHE) da bu başarılı bilimsel çalışmalardan biri. Tebrikler!

Sempozyumun bir bölümünü takip etme imkânım oldu. Çoğu bilimsel faaliyetin askıya alındığı veya uzaktan yapıldığı salgın döneminde Tokat’ta hem yüz yüze oluşuyla hem de uluslararası katılımla bir sempozyum düzenlemek büyük gayret, özveri ve fedakârlıkla başarılacak bir iştir. Başta Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’i ve bilim heyetini tebrik ediyoruz.

Sempozyum Düzenleme Komitesi Başkanı Doç. Dr. Fatih Yazıcı açılış konuşmasında, Tokat’ın Antik Çağ, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin canlı izlerini barındıran önemli bir tarihi olduğunu ifade etti. Sempozyum ile ilgili sayısal verileri de paylaşan Yazıcı 100'ün üzerinde yerli ve yurt dışından araştırmacının bildiriler ile sempozyuma destek verdiğini, sempozyum programında 4 adet panel, 1 konferans ve 3 atölye çalışmasının yer aldığını açıkladı.

Şahsen benim dikkatimi Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in lise yıllarından bir hatırasını nakletmesi oldu. Rektör Şahin, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Öğretmeninin üzerindeki etkisinden bahsetmesi değerli idi. Tarih eğitiminin ne kadar önemli olduğunu canlı bir........

© Milat


Get it on Google Play