We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

28 Şubat mağduru öğrencilerin feryadı

3 0 0
10.01.2019

Serdar Arseven 18.12.2018 tarihli yazısında Sayın Cumhurbaşkanına hitaben bir açık mektup yayımladı. Mektup 28 Şubat Öğrenci Derneği Başkanı Emine İlyas’a aitti. Emine İlyas mektubunda “Çabalarınızdan ve sağladığınız imkândan dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak okullarımızın bitmesi ile engeller bitmedi. Bu kez, çalışma haklarımızla ilgili engellerle karşılaşmaya başladık.”, diyordu.

Devamla…

“28 Şubat darbesine karşı çıkan bizler, şimdiye kadar darbelere karşı dik durmuş ve darbe mağdurlarının hep yanında olmuş sizden, mağduriyetlerimizi giderecek ve yaptığınız onca güzel işi taçlandıracak bir hamle daha bekliyoruz” diyerek Sayın Cumhurbaşkanından konu ile ilgili yardımlarını talep ediyordu.

Emine İlyas’ın mektubunda, Sayın Cumhurbaşkanın çözüm için talimat verdiği lakin şu ana kadar bu insanların taleplerini karşılayacak somut bir neticenin ortaya çıkmadığı belirtiliyor.

28 Şubat’ın üzerinden 20 yılı aşkın zaman geçti. O 20 yıl içinde bu ülke 1 muhtıra 1 kanlı darbe girişimi gördü. Her ikisi de püskürtüldü. 28 Şubat yakın tarihin belgesel konusu haline geldi.

Şimdi belki de pek çok kişi şaşıracak.

Nasıl yani? diyecekler.

Nasıl oluyor da hâlâ o dönemin mağdurlarının mağduriyetleri bugün devam ediyor?

Bu anlamlı sorunun çok anlamlı bir cevabı var…

Onlar için bitmeyen bir 28 Şubat

Okullarda başörtüsü yasağının katı bir şekilde uygulanmaya başladığı 1997 yılında, KPSS olmadan atamalar yapılabiliyordu. 1997 – 2012 arası dönemde başörtüsü yasağı olduğu için başörtülüler ne KPSS’ye........

© Milat