We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Abdurrahman Dilipak ne istiyor

16 0 0
15.01.2019

Geçen gün Diyarbakır’ın yakın köylerinden birine taziyeye gittik. Mardin’den, Batman’dan gelen dostlar vardı. Köyde yaşayan ve İslami ilimlerde saygın biri olan ev sahibimiz, “hazır yakalamışız biraz sohbet edelim” diye büyük salonu olan bir eve götürdüler. İzzet ikramla birlikte karşılıklı sohbet başladı.

Konu son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bürokrasideki yozlaşma idi. Evet, bürokrasiden inanılmaz şikâyet var. Rektörlerden müdürlere, siyasetçiden belediye başkanlarına kadar kibir, israf ve ahlaksızlığın enva-i çeşidinden bahsediliyor.

Şikâyetler, “oğlumu işe almadı” ya da “yolumuzu yapmadı” gibi alışa geldik türden olsa anlarsınız, lakin vatandaşlar ahlaki çöküntü ile ilgili sitem ediyor. “Burada rüşvetsiz iş yapamıyoruz” diyen bir arkadaşın verdiği örnek hiç ummadığım bir belediye olunca alabora oldum. Bir diğeri de, “Dilipak’a neler oluyor, her yazısında AK Parti’yi eleştiriyor?” dedi.

Doğrusu Abdurrahman Dilipak ağabeyi okuyorum, arkadaşımızın sorusundaki, “her yazısında” kısmı doğru değil, ancak Abdurrahman ağabeyin ahlaki çöküntü temalı yazılarının sıklaştığı bir gerçek.

Neler oluyor?

Bu ülkenin yaşadığı en büyük ihanet olan 17/25 Aralık ve bilhassa 15 Temmuz 2016 ihanet kalkışmasının sebep olduğu, “FETÖ’cü olmasın da”........

© Milat