We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MUHARREM AYI

2 0 0
13.08.2021

Efendim Muharrem ayı devam etmekte ve bu ilk Cumâsıdır. Biz yazılarımızda biraz bu güzel aya ve içinde vuku bulanlara temas etmek arzusundayız, müsâdenizle.

Zâten her şeyin içinin boşaltıldığı insanların fıtratlarıyla oynandığı, ahlâkî erdemlerin yok edilmesi adına pek çok fırıldakların döndürüldüğü bir devirde kendimizi kaybetmememiz için neye sarılmamız gerektiği çok açıktır. Artık rûhî melekelerimizi kuvvetlendirmek, ahlâkımızı bozmamak, hemen her şeyin ifsad edildiği bir dünyâda imânımızı kaybetmemek için mânâ tarafımızı güçlendirmemiz şarttır. O sebeple böylesi güzel ayları, böylesi güzel günleri değerlendirmek Müslümanların olmazsa olmazı olmalıdır. Yoksa âkibetimiz meçhul!

İnsanlar tahrip olan hissiyatlarını, eriyen kıymetli değerlerini muhafaza etmek adına ahlâki değerlerini korumak istiyorlarsa yüce İslâm’a ve onun her biri birbirinden mükemmel olan hükümlerine dönmelidir. O sebeple hep deriz; ibâdetler rûhu dinginleştirir, zikir kalbi canlandırır dolayısıyla böyle yaparsak ölen duygu dünyâmız yeniden dirilir. İnsan hayâta ve onun zorluklarına karşı gönül birikimlerinin varlığıyla tahammül gösterir, sıkıntılara sabırla göğüs gerer, daha........

© Merhaba Haber


Get it on Google Play