We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

EDREMİTTEKİ REZÂLET

2 0 0
21.09.2021

Edremit’te, bölgenin Yunan işgâlinden kurtuluş yıldönümü merâsiminde sergilenen sözüm ona (!) etkinlikte, aslında ‘zincire vurulan çarşaflı bir kadının temsil ettiği zihniyetten kurtulma’ adına icra edilen faaliyet başlı başına bir rezâlettir. Yunan işgâliyle çarşafın ne bağıntısı var anlaşılır değil. Bu nasıl tek taraflı ahmakça, köhnemiş bir zihniyet! Özgürlüklerin alabildiğince yaygınlaştığı bu asırda, –kendilerini özgürlük çığırtkanlığı’ ilan edenlerin, bilhassa insanların düşünce ve inançlarını hafife alan bir bakış açısıyla, Müslüman’ca düşünce ve Müslüman’ca kıyâfetle dalga geçilmesi, ne yakışıksız bir gösteri merâkı ve bu nasıl bir bağnazlıktır? Sizin özgürlük anlayışınız bu mu, kuş beyinliler?

Bu işi kotaranlar diyoruz ki; ‘Siz nasıl dînimizin özünü temsil eden bir hükmün ifâdesi olan çarşafı, bu şekilde yererek, aşağılayarak, Yunan işgâlinden kurtuluş kutlaması programına koyarsınız? Bu bir hadsizliktir. Kınıyoruz Edremit Belediyesini, CHP’lileri ve Çağdaş Yaşamı Destekleme derneğini ve dahi bu zihniyete katılanları! Yazıklar olsun!!!

Bu asırda açılan da var, saçılan da. Kim kime karışıyor, karışabiliyor? Sokaklarda ulu orta yatak odasında giyilen giysilerle dolaşan kadınlardan doğrusu gelecek nesiller adına ben hicap duyuyorum ve uyarmak istiyorum. ‘Kardeşim bak bu yaptığın doğru değil, kendini bu kadar değersizleştirme. Böyle kıyâfetler kadını düşürür, ortalık malı yapar, sen hiç mi kendine kıymet vermiyorsun? Bu kadar ucuz musun?’ demek istiyorum. Hani diyebiliyor muyum? Ama eskiden diyordum. Şimdilerde kimselere bir şey denmiyor. Hemen; ‘O benim kendi tercihim.........

© Merhaba Haber


Get it on Google Play