We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rusya-Ukrayna savaşında 167. gün | Kırım’da Rus askeri üssünde patlama meydana geldi, Zelenskiy Kırım’ı “özgürleştirme” sözü verdi

4 3 0
10.08.2022

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları devam ediyor. Ukrayna’nın güneyindeki Kırım’da bulunan Rus askeri üssünde bir patlama meydana geldi. Bir kişi hayatını kaybederken sekiz kişi yaralandı. Ukrayna yetkilileri, saldırının arkasında Ukrayna’nın olduğunu reddederken Zelenskiy, Kırım’ı “özgürleştirme” sözü verdi.

Rusya’nın güneyindeki Kırım’da bulunan Novofedorivka kenti yakınlarındaki “Saky” isimli Rus askeri üssünde 12 kez patlama meydana geldi. Kırım’ın Rusya tarafından atanan Sağlık Departmanı, bir kişinin hayatını kaybettiğini ve sekiz kişinin de ağır yaralandığını bildirdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mikhail Podolyak, saldırının arkasında Ukrayna’nın olduğunu reddetti. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy de dünkü (9 Temmuz) halka sesleniş konuşmasında, Kırım’daki askeri üsse düzenlenen saldırı hakkında yorum yapmadı. Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde Kırım’ın önemini vurgulayarak, “İşgalin, Kırım’da başladığını asla unutmayacağız. Savaş Kırım’da başladı, Kırım özgürleşene kadar da bitmeyecek” dedi.

Rusya,........

© Medyascope


Get it on Google Play