We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kafesine Uçan Kuş›

5 1 0
07.05.2022

Doğan Duru’nun 'Kafesine Uçan Kuş' isimli ikinci solo albümü Garaj Müzik / Pasaj Müzik etiketiyle yayımlandı. Albümde toplamda 15 şarkı var ve bu şarkıların hepsinin sözü ve müziği Doğan Duru imzası taşıyor.

Doğan Duru albüme ait şarkıları geçtiğimiz aylarda tek tek yayınladıkça, albümün tadını almaya başladık, en azından ne tarafa gideceği hakkında fikir sahibi olduk ama albüm bir bütün olarak bambaşka bir yere taşıdı o tek tek dinlediğimiz şarkıları.

Böyle bir albüm yapmak, böyle şarkılar yazabilmek ve söyleyebilmek büyük farkındalık gerektiriyor bence. Doğan Duru’nun kendini aştığı, sınırlarını zorladığı ve kendine doğru yolculuk yaptığı bir albüm olduğunu düşünüyorum. Kendine doğru yolculuk yaparken, bu yolculuk sırasında karşılaştığı benliklerini bu albümde topladı sanki. Müthiş bir şey bu, çünkü bir Sanatçı, dinleyicilerine verebileceği en maksimum değeri, kendi benliğinden kadar katarak verebilirdi bence.

Dinlediğini anlayabilene çok hikayeler saklı albümde, şarkıları tek tek değilde, bütün olarak dinlemek ayrı bir güzellik katıyor. Kitap gibi akıyor, her şarkının bitişinde, diğer şarkıda neler anlatacak diye heyecanlanıyor insan. Bir puzzle gibi, her bir parçada, daha da........

© Medyafaresi


Get it on Google Play