We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Susarsan Gemi Batarken Kaptanı Suçlamaya Hakkın Olmaz

52 10 662
18.12.2018

Kanadalı yazar, şair ve söz yazarı Leonardo Norman Cohen’in bir açıklamasını, bir değerlendirmesini, sosyal medyada okuyunca bende hemen paylaştım.

Ne diyordu yazar “Herkes biliyor geminin su aldığını, Herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini ve herkes biliyor, zarların hileli olduğunu”

Zannedersiniz ki bu sözleri sanki Türkiye’nin iktidarı ve muhalefeti için söylenmiş, ama bir cümle eksik kalmış, o cümlelerin sonuna “ama bütün bunlara susuyor geniş kitleler” cümlesini ilave etmek gerekirdi,

Her şeyi saklayan, gizleyen, hileli zar kullanan mı, yoksa her türlü olumsuzluğa karşı sesini çıkartmayan geniş halk kitleleri mi?

Bütün olumsuzlukları görüp, ister siyasi iktidardan, ister parti içi iktidardan korkup da bunları dile getirmiyorsanız tepki vermiyorsanız uygar insan değilsiniz.

Ekonomi batmışken, herkes kemerleri son deliğine kadar sıkmışken, eğer siyasi iktidar eliyle savurganlık yapılıyorsa, üç uçak yetmez, dördüncü uçağı da alalım diyorlarsa ve sende buna sessiz kalıyorsan, suçlu sensin.

Sen ekmeğe muhtaç iken, yetiştiği gecekonduda adını bile duymadığı, duysa bile doğru telaffuz edemeyeceği meyveyi şimdi iktidar sahibi olduğu için yiyip de,........

© Medya Siyaset