We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Olmuyor Tayyip Bey

7 24 0
06.11.2018

Devletin en tepesinde oturan bir insanın, devletin arşivlerinden Atatürk’ün resimlerinin, banknotlardan neden ve niçin kaldırıldığını öğrenmesi kadar kolay bir şey olamaz.

Bunları Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampusu’nda düzenlenen Türkiye Gençlik Zirvesi’nde “……Atatürk’ün resmini paradan kaldıran bunlar. İnönü, CHP’nin en önemli isimlerinden değil mi? Bay Kemal sen bunları bilmiyor musun?” diyerek ülkenin 2. Cumhurbaşkanı ve Atatürk’ün silah arkadaşı ve yoldaşı İnönü’yü, banknotlardan Atatürk’ün resmini, Atatürk’e ihanet için kaldıran kişi olarak suçladığı için yazdım.

Elbette bir insanın, bir siyasetçinin her şeyi bilmesi mümkün değildir. Ama bir işin doğrusunu araştırıp öğrenmek imkanı varken bunu yapmayan insan ve hele de bu kişi Cumhurbaşkanlığı sıfatını da taşıyorsa kusurludur, yakışmamıştır.

1940’lı yıllarda ülkede para ve pul basacak matbaa yoktu. Para ve pullarımızı İngiltere Londra’da büyük tesisleri bulunan Thomas De La Rue basıyordu. 1940........

© Medya Siyaset