We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cumhurbaşkanı Bunu Yapmamalıdır

60 11 328
08.12.2018

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçenlerde yaptığı bir konuşmada Çankaya, Beşiktaş, Şişli gibi yaşam kalitesinin yüksek olduğu ilçelerdeki CHP seçmenine yönelik olarak “Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir” dedi.

Toplumlar, genelde ekonomik durum, kan bağı, din mezhep veya coğrafi köken yönünden farklılıklar göstermektedir. İşte AKP’li Cumhurbaşkanı, Anayasanın 104. Maddesinin 2. Fıkrasına göre Türk Milletinin birliğini temsil etmesinin yanında, Cumhurbaşkanlığı görevine başlarken, Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde, üzerine aldığı görevi tarafsızlıkla yerine getireceğine dair ant içmiştir.

Yani Cumhurbaşkanı’nın yaşam kalitesi görece yüksek bu bölge de yaşayan insanları, ülkenin sorunlarıyla ilgisiz bir kesim olarak göstermesi, diğer kesimde yaşayan insanları bu halk kesimine karşı tahrik etmektir.

Sarf edilen sözler bölge halkını, ülkenin büyük sorunları karşısında üzülmeyen, büyük başarıları karşısında sevinmeyen, duyarsız insanlar olarak tarif etmek, o insanları vatan haini gibi göstermektir.

Cumhurbaşkanınca yapılan bu açıklama toplumun........

© Medya Siyaset