We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adım Adım Araplaştırma

30 10 242
10.11.2018

Türkiye’yi Araplaştırma projesi çok yönlü olarak adım adım ileriye götürülüyor. (Okulların imam hatipleştirilmesi, harf ve dil devrimlerine defalarca saldırılması, andımızın reddedilmesi, “Türk Milleti” kavramının silikleştirilmesi, okullara Arapça ders konulması, tabelalara Arapça yazılar yazılması vb…vb..)

Araplaştırma hedefine ulaşılmasında Suriyeliler araç olarak kullanılıyor. Suriyeliler bahanesiyle Arapça dili ve harfleri bütün şehirlerimize yaygınlaştırılıyor. Ne siyasette, ne medyada ne, de toplumda bir tepki var.

Daha geçen ay Türkiye’ye para getirenlerin istisnai olarak Türk vatandaşlığını kazanmalarına ilişkin koşullar bir hayli hafifletildi, fazla dikkat çekmedi. Buna göre, mesela, Türk vatandaşlığına hak kazanmak için öngörülen sabit sermaye tutarı 2 milyon dolardan 500 bin dolara indirildi. Ayrıca, Türkiye’de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gereken asgari taşınmaz bedeli de 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürüldü.

Gelişmiş batılı ülkelerin vatandaşları için Türk vatandaşlığının bir cazibesinin olmayacağı kolaylıkla tahmin edilebilir. O halde bu düzenlemenin hedefinin, Suriyeliler başta olmak üzere, Arap ülkelerinin vatandaşlarının olduğu açık.

Araplaştırma yoluyla dinciliğin yaygınlaştırılmasını hedefleyen Körfez ülkelerindeki zengin dinci çevrelerin bu olanaktan........

© Medya Siyaset