We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türk’ün Pınarından Hep Temiz Su Akar!

3 2 0
14.10.2019

Türk’ün Pınarından Hep Temiz Su Akar!

Ve elbette akacaktır da.

Barış Pınarı Harekâtı tarih yazan Türk Milletinin ve Kahraman Türk Ordusunun yaptığı harekâttır. Büyük Atatürk’ün sözü de bizim için daimi emirdir, Söz konusu Vatandır ve gerisi teferruattır.

Barış Pınarı’ndan akacak suya, ne bölge insanları ve devletlerinin ne de davetli davetsiz ya da lüzumlu lüzumsuz karışan bölge dışından devletlerin, bir şeyler diyebilme şansı olmamalıdır. Haklılık ve hukuka riayet bütün bunları bize sağlayacaktır. Türk Milleti insanlık tarihindeki yerini böyle almıştır. Hem bütün insanlara adaletle davranmış hem de zalime acımamıştır.

“Tarihinden Türkleri çıkarırsanız geriye tarih diye bir şey kalmaz” diyen, 1932-1936 arasında İstanbul Üniversitesi’nde ders vermiş Alman iktisatçı Prof. Dr. FritzNeumark da batılıdır, “Türk’ten bahsediyorum. Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize, ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk, dost yanında ve silahsız kalmış düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli kasırgaya, göz kamaştıran gölü coşkun bir denize, ıtrında asalet uçan bu gülü yıldırıma çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur.” sözlerinin sahibi İtalyan şairi Tassede .

Kendi eyalet askerlerimizle yapılmış olan Nizip Savaşına katılan, meşhur Prusyalı Feldmareşal HelmutvonMoltke’nin sözleri de çok önemlidir: “Müneccimin Türkiye’den kovulduğu ve yıldızların harp işlerine karışmalarının yasak edildiği gün, Türk’ün ruhu yeniden parlayacak ve silah kullanmak için doğmuş bu kahraman milletin tarihi, eski ışığını bulacaktır.”

Bu sözlerdeki “Müneccim ve yıldıza bakma” ifadelerinin yerine akıl ve bilim koyduğunuzda bugüne de hitap edecektir.

“Benim inancım (dinim) böyle emrediyor”un da müneccimlikten ya da yıldızlara baktırmaktan çok bir farkı yoktur.

Türk Milleti tek vücut

Harekât öncesinden itibaren Türk Milleti Ordusunun arkasında olduğunu........

© Medya Siyaset