We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

30 Dakika!!!!

6 0 9
21.10.2018

Türkiye Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kaderi yine yeniden sadece 30 Dakika’da değişti.Tıpkı 15 Temmuz gecesi Halkın hain darbe işgal girişimine karşı koyması gibi ama bu defa siyasi olarak…

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ve Ak Parti kurmaylarının defaatlerce Erken Seçim yok demesine rağmen neden MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Kurulunda Erken Seçim talebi sonrası dikkat buyurun sadece 30 Dakika’da Erken Seçim kararı alındı?!

Neler oldu da Cumhurbaşkanı Erdoğan tereddütsüz bir şekilde MHP Lideri Bahçelinin Erken Seçim kararına olumlu cevap verdi? Daha önce bir çok defa CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erken Seçim istemesine rağmen çağrısı olumlu karşılık bulmadı?

Hakikaten neler oldu 30 Dakikalık Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli görüşmesinde?

Süreci baştan alalım isterseniz;

MHP Lideri Devlet Bahçeli 17 Nisan 2018 Salı günü grup toplantısında acil erken seçim yapılmasını talep ediyor ve seçim tarihi içinde 26 Agustos 2018’i işaret ediyordu. Gurup toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bu talebe mesafeli davranıyor ve bunun ak parti kurullarının karar vereceğini ifade ediyordu. Akabinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Lideri Bahçeli ile yarın (18/04/2018) günü saat 13:30’da olağan bir görüşmesinin olacağı açıklaması geldi. Bu arada Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile mecliste görüşme gerçekleştiriyordu! Neler oluyordu?!

Ne MHP Liderinden nede MHP kanadından hiç bir açıklama gelmiyordu,Sadece MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın “Biz MHP olarak Erken Seçimin yapılması noktasında teklifimizi sunduk, Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti’nindir.” açıklaması geldi.

Sadece MHP Lideri Bahçelinin de gurup toplantısında söylediği gibi Erken Seçimin gerekçesi ekonomik istikrar ve cumhurbaşkanlığı sisteminin bir türlü rayına oturtulamamasıyla mı alakalıydı?

17 Nisan 2018 yani Salı günü Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti kurmayları ve Başbakan ile toplantı üzerine toplantı yapıyordu! MHP Lideri Bahçelinin bu çıkışının sebebi ne olabilirdi?!

Ve tarihler 18 Nisan 2018 Çarşamba’yı gösterdiğinde herkes saat 13:30’da planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP Lideri Devlet Bahçeli görüşmesine kilitlendi.

Görüşme öncesi MHP Lideri Devlet Bahçeli tabiri caizse kireç gibi bir yüzle Cumhurbaşkanlığı külliyesine geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ise gülümseyerek MHP Lideri Bahçeliyi karşılıyordu. MHP Lideri Bahçeli sadece ve sadece elinde bir tane A4 kağıdı ile toplantıya gelmişti. Yanında bir evrak çantası dahi yoktu! Sadece bir A4 kağıdı ile!!!

Bir A4 kağıdına ne sığdırabilirdi ki?

Ve, 30 Dakika sürecek olan o görüşme başladı!

Görüşme sonrası ise kamuoyu hemen bir açıklama beklerken 2 saat sonra yani 15:30’da açıklama yapılacağı açıklandı. Nefesler tutulmuş 15:30’da ki açıklama beklenirken 30 dakika süren görüşme sonrası MHP Lideri Bahçeli, MHP Parti binasına geçmiş ve MHP Başkanlık Divanını toplamıştı bile…

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15:30’da başlayacak olan erken seçim açıklaması 15:50’ye sarkmıştı!

Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye’de kameralar karşısında! Saat 15:50!

MHP Lideri Bahçeli ile görüşme öncesi gülen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı her ne kadar da belli etmek istemese de, Gergin ve sinirli bir hal üzeri........

© Medya Güneş