We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Korona Bahane, Çözüm Şahane!

1 0 0
02.09.2021

“Sayın Velim, öncelikle iyi günler dilerim. Kahramanmaraş’ta 11000 öğrenci LGS’ ye girecek. Okullarda ki kontenjan ise 12500. Yani tüm öğrenciler okula yerleşecek ayrıca sınavla öğrenci alan okul sayısı ise 10 civarı. Yani sadece çok yüksek puan alacak öğrencilerimiz sınavla gidilen okullara gidebilecek. Bundan dolayı öğrencilerimizden denemelerde 350 puan ve aşağı puan alan öğrencilerimiz sınava girmemelerini istiyorum. Çünkü malumunuz hala Korona virüs tehlikesi devam ediyor. Sınava girmesi ile ilgili düşüncenizi bana bildirmenizi bekliyorum. İyi günler dilerim.”

Önemli bir ortaokulumuzdaki, sınıf öğretmeni arkadaşımızın öğrenci velilerine attığı bu mesajı görünce, önce nasıl olur diye garipsedim ve biraz araştırdığımda Maraş’ımızda milli eğitim müdürlüğü de dâhil korona sürecinde bazı öğrencilerin sınava girmelerine gerek olmadığı kanaatini yaymak amacında olduklarını öğrendim. Biraz daha araştırdığımızda amacın öğrencileri sadece korona’dan korumak olmadığını, asıl amaçlarının Kahramanmaraş’taki eğitim başarısını yükseltmek! Olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Hatta il başarısını yükseltmek için engelli öğrencilerin ve 350 puan altında kapasitesi olanların sınava girmemeleri yönünde bir görüş birliği içinde olmaları bizi biraz daha şaşırttı. Bu durum diğer illerde de böyle ise ki duyumlar o yönde, ateş olmayan yerden duman tütmez misali demek ki diğer illerimizde de kendilerince böyle........

© Maraş Ana Haber


Get it on Google Play