We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kurtuluşun Boş Geçen 100. Yılı Sahi Cumhurbaşkanımızdan 100. Yıla Özel Hangi Dev Proje Söz Alındı

2 0 3
17.02.2020

Yüzüncü yıl, yüzüncü yıl diye bir hikâye ile geçiyor günlerimiz. Bilhassa da 2023 hedefi ile…2023’te bütün sorunların çözüleceğine ve Türkiye’nin kabuğundan sıyrılıp ABD’yi bile geçeceğine inanan insanlar var. Devletimizin 100.Yılı baz alması ve ona göre dev projeler üretmesi takdire şayan ve alkışlanacak bir durum ancak avamdan bazıları bunu fazlasıyla abartıyor. Tabi bunda da sağda solda TV ekranlarına çıkıp algı yöneticiliği yapanların etkisi büyük. Bazı güzel büyük hizmetlerin yapılmasını ve 100. Yılı sihirli bir değnek zanneden algı yöneticileri halkın da öyle olduğuna inanmasını istiyorlar. Ülkede daha önce derin devlet ve cemaatin yaptığı algı operasyonlarına özenenler ve onu yapmaya çalışanlar var.

Türkiye’nin 100.yılını bekliyoruz ama bir de şehrimizin kurtuluşunun 100. yılı vardı. Ama onu artık beklemiyoruz zira o geçti. Daha öncesinden coşkuyla kutlanan Kurtuluş etkinlikleri devlet himayesine girdikten sonra halktan koptu ve devletin resmi törenlerine dönüştü. Resmi törenler de halk ne kadar coşar eğlenir veya bu işi sahiplenir hepimiz görüyoruz. Gün geçtikçe sönükleşen ve halktan alınıp devlete verilen ve halktan koparılan bir bayrama doğru hızla gidiyoruz. Bu durumdan da zaten halkın belli bir kısmı şikâyetçi ve rahatsız oluyor.

Bu seneki kurtuluş özel ve farklı olmalıydı. Bu sene daha coşkulu ve dinamik kutlanmalıydı. Bunda tüm halk etkinliklere çekilmeli ve hatta Türkiye çapında etkinlikler yapılmalıydı. Ses getiren ülkede gündem olan bir kutlama olmalıydı. Zira bu kurtuluş ilk kurtulan ve kendi kendini kurtaran tek şehrin kurtuluşuydu. Diğer birçok şehre örnek olmuş ve onlar; ‘bizde Maraş gibi düşmanı yenerek kurtulabiliriz’ demişti.........

© Maraş Ana Haber