We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sağlığın Selameti İçin

1 0 14
02.09.2021

Dünya ve Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemi sürecinden geçerken ve vefakâr şekilde çalışan sağlık görevlilerimiz büyük bir emek sarf ederek bu süreci idare etmeye çalışıyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ve Sağlık Bakanlığımız da elindeki tüm imkan ve olanakları en son noktaya kadar kullanmakta ve şüphesiz ki Sağlık harcamaları da ödenekler arasında en ön de ödenerek insanların zor durumda kalmaması için ekonomimizden büyük payı almakta.

Ama maalesef diyoruz ki bazı kesimler bunu bile fırsata çevirerek hasta insanların üzerinden devlete bağda takmakta özellikle Kronik hastalar üzerinden yapılan iş ve işlemler bu tür insanlar bazen kendilerini öyle bir kefeye koyuyor ki padişahım arkam sağlam ben istediğimi istediğim şekilde yaparım dercesine bir yol izlemekte.

Eczaneler

Sağlık bakanlığımızın pandemi sürecinde sağladığı imkânlardan bir tanesi olan Raporlu hastaların rapor yenilemesi için hastane köşelerine gelmemesini sağlamak amaçlı rapor süreleri uzatılmıştır.

Peki, bu süreçte raporlu ilaçların içerisinde kullanılmayan veya hastanın elinde daha var olan ilaçlar olmasına rağmen ilaçlar evlerde iskif haline gelmekte bu noktada işini ehli ile yapan eczaneleri ayrı tutarak fırsatçılık yapan eczaneleri sadece kınıyoruz yazıktır günahtır 2000 yılı öncesi ilaç bulamayan ve ilacını almak için kuyruklarda beklenildiği günleri unutmamak gerek çünkü sağlıkta en büyük kayıp kullanılmayan ve çöpe giden ilaçlardan........

© Maraş Ana Haber


Get it on Google Play