We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şu Çanakkale, Kurtuluş Savaşı Atatürk hiç olmasa mıydı ne?!

73 6 167
27.08.2021

Türk Ordusu, Afrin’in merkezine bayrağımızı çekti…

Hem de Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl dönümü’nde!.. Müjdeyi de AKP’li Cumhurbaşkanı Çanakkale’den verdi:
Türk Silahlı Kuvvetleri bu sabah 08.30’da Afrin merkezine girmiştir!..

Mutlu bir tesadüf tabii! Bir büyük destanın, yenilemez denilen emperyalistlere atılan tokadın yıl dönümünde Mehmetçik, Afrin’e şanlı bayrağımızı dikiyor, bundan güzel bir haber olabilir mi?..

Tabii, PKK/PYD/YPG niçin Afrin’i boşaltma kararı verdi, hemen öncesinde hangi ülkelerle yoğun görüşmeler yapıldı, bundan sonra ne olacak, Afrin’in geleceği nasıl belirlenecek sorularının yanıtları ilerleyen süreçte bir bir yanıt bulacak… Mehmetçiğimizi kutlayıp kucaklayarak asıl yazı konuma döneyim…

18 Mart, Türk Milleti’nin yeniden doğuş destanının miladıdır!.. Buradaki kesin yengi, çok değil 6 ay dolmadan 10 Ağustos 1915’te Kara Savaşları’ndaki tarihi zaferle perçinlenecek, Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı’nın öncüsü olarak tarihimize kazınacaktı… Zamanın İngiliz Donanma Bakanı Winston Churchill, savaşı niçin kaybettiklerini şu sözcüklerle anlatacaktı:

Kader adam: Mustafa Kemal!..

Bunun gibi yüzlerce örnek verebilirim; kolaylıkla bulabilirsiniz. Yalnızca Kurtuluş Savaşı’mızın en büyük düşmanlarından birinin, Yunanistan’ın Başbakanı Venizelos’un 1934 yılında Atatürk’ü Nobel Barış Ödülü’ne bizzat komiteye başvurarak aday gösterdiğini ekleyeyim, kararı siz verin!..

-Peki ya bizde, öz yurdunda durum nedir?..

Çok eskilere gitmeye gerek yok, bugüne bakalım:

Verdiği fetvalardan, bütçesine, “İslam’ın güncelleşmesi” tartışmalarına varıncaya kadar eleştirilerin göbeğinde Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde tüm ülkede okunması için hutbe hazırladı. İçinde her şey vardı, Mustafa Kemal yoktu!..

Büyük zaferin yıl dönümü için Halkın Kurtuluş Partisi, üzerinde Mustafa Kemal’in........

© Korkusuz


Get it on Google Play