We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Oy vermek ibadetten bile önemli öyle mi?!.

65 10 64
24.09.2021

Adı Şenel Yediyıldız…

AKP Ordu Milletvekili. Bir süre önce AKP’li Cumhurbaşkanı’nı açıkça peygamber yerine koyarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı! Nasıl mı yapmıştı bu utanmazlığı? Anlatayım: Çok değil, bir ay kadar önce katıldığı bir nikah töreninde sıra nikah defterini vermeye geldiğinde bu zat aynen şöyle demişti:

Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum!

Önce “sünnet” ne demek ona bakalım:

İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in hayatı boyunca yerine getirdiği örnek davranışlar ve yol gösterici sözlerin bütününe “sünnet” denir.

İşte bu zat, herkesin önünde, Cumhurbaşkanı’nı peygamber yerine koyduğunu açıkça itiraf ediyordu! Tepki büyük oldu; yurttaşlar bu densizliği çeşitli mecralarda protesto etti. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, AKP milletvekilinin nikahta yaptığı konuşmanın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşıp, her konuda ahkam kesmesiyle bilinen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a seslenerek “Bu konuda konuşup konuşmayacağını” bile sordu!

Sonuçta ne oldu peki? Ne olacak her zaman olduğu gibi tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü gören milletvekili muhterem, geri adım atarak özür........

© Korkusuz


Get it on Google Play