We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu iktidar depara da kalksa iflah olmaz!

67 8 29
29.06.2022

Kamuoyu araştırmacısı ve yazar Bekir Ağardır, araştırmalarındaki yüksek isabet ve öngörülü değerlendirmeleriyle tanınır…

Ağardır, geçtiğimiz gün TR4’te Murat Sabuncu’nun “Sayıların Dili” programında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleriyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İktidar cephesiyle ilgili olarak seçmenin bir “vazgeçiş durumu “ yaşadığını belirten ağırdır şu öngörüsünü paylaştı mesela:

İktidar depar atsa da seçimi kazanma ihtimali yok gibi!

Bu iddialı söylemin ardından da bu kez muhalefete şu uyarıyı yaptı:

Muhalefetin ‘vazgeçiş’ anına dair söylemlerinin bir anlamı yok. Zaten seçmen oradan vazgeçmiş. Çıkıyorsunuz mitinglerde iktidarın yanlışlarını anlatıyorsunuz. Bireyler zaten bunu yaşıyor, sizin yeni umutları inşa etmeniz lazım. Yoksa ‘vazgeçişte’ bir sorun yok. Zaten bu ekonomik tufanın kendisi iktidardan bir ‘vazgeçiş’ üretiyor.”

Doğru söze ne demeli! Üstelik bu öngörülerini bizzat hayatın içinde yaşanan gerçeklere de dayandırdığı için haklılığını pekiştiriyor Ağardır…

Şu, iktidar için söylediği “depar bile atsa” sözlerini açalım örneğin; iktidar, depar atmak istese nereye, kime, hangi hedefe doğru atacak acaba?

-Milyonlarca batmış, kepenk kapatmış esnafa mı?

-Açlık ve yoksulluk altında ezilmiş, adeta unutulmuş emekliye mi?

-Aldığı ücret açlık sınırının 2 bin küsur lira altında kalmış asgari ücretli işçiye........

© Korkusuz


Get it on Google Play